Organizem za optimalno delovanje potrebuje dobro delujoč mehanizem za črpanje prizemljene življenjske energije. To energijo strokovno imenujemo matriks. Je gosta, vroča, rdeča energija nizkih frekvenc, ki naj bi jo vsak organizem pridobival preko stopal, tačk, korenin.
Zaradi najrazličnejših vzrokov, kot so strahovi, neusklajen hiter način življenja, pomanjkanje pravega stika z Zemljo, pretekle travme, pomanjkanja, stiske prednikov in še marsičesa, se dotok matriksa oslabi ali celo ustavi.
Pomanjkanje življenjske energije privede do neugodnih izzivov v življenju posameznika. Med njimi so najpogostejši:
težave s kostmi, zobmi, krvjo
bolečine spodnjih okončin
večja dojemljivost za poškodbe
pretirani strahovi in anksioznost
pomanjkanje volje in upanja
motnje spanja in občutek večne utrujenosti
slaba koncentracija in oslabljen spomin
povečana neravnovesja v odnosih z drugimi
finančne in poklicne stiske
nezmožnost sprostitve
čustvena nestabilnost
zmanjšana ustvarjalnost in še mnogi drugi.
V začetku se pomanjkanje kaže kot manjši izzivi ali ponavljajoče manjše stiske, ki se vztrajno vračajo. V kolikor nezadosten pretok matriksa naslovimo, se stanje postopoma izboljšuje, saj ima organizem energetsko zalogo za usklajeno soočanje s težavo.
Za dotok omenjene energije je odgovoren prvi energetski center, ki je pravzaprav motor, črpalka za kvalitetno delovanje ne le temeljev, temveč celotnega organizma. Z zrakom, hrano, energijami višjih frekvenc, ne moremo nadomestiti matriksa, tako kot temeljev pri hiši ne moremo nadomestiti z okni, električno napeljavo in streho.
Pri energoterapiji se prednostno posvečamo pretoku čez prvi energetski center , ki kot edini lahko zajema nevtralno energijo iz zemlje . Z dobrim delovanjem osnovnega centra, se izboljša do 60% težav drugih energetskih centrov . Vpliv se tako širi na dobro stanje in zdravje celotnega telesa.
Ko so strukture za dotok prizadete, se same od sebe težko regenerirajo, posledica je, da telo porablja trenutno energijo, ne pridobiva pa nove. Za optimalno stanje organizem potrebuje večji dotok kot odzvem, enako kot za dobro stanje bančnega računa potrebujemo večji priliv kot porabo.
Do sedaj v naših ordinacijah še nismo srečali posameznika s popolnim delovanjem prvega energetskega centra, kar jasno odraža globino in resnost te težave, s katero se sooča sodobni človek. Znano je, da se z izčrpanostjo srečuje vedno več ljudi , prav tako je v porastu tudi hiperaktivnost.
Energetska medicina je del t.i. integralne medicine, kjer se združuje različne pristope in metode za izboljšanje stanja posameznika. Je prijetna metoda, brez kontraindikacij. Priporočena je tako kot preventiva kot kurativa.
Izredno pospeši okrevanje po nastali izgorelosti, operacijah, poškodbah . Dokazano je eno najbolj močnih orodij za celjenje vzrokov , s tem pa trajno spremembo počutja, zdravja, odnosa do sebe in drugih.