Pojdi na glavno vsebino

Živali, naši prijatelji

Kako jih lahko podpremo, da čim lepše živijo, lažje okrevajo (po nesrečah, operacijah, travmah,...) in imajo mirnejšo starost?

Živali, naši prijatelji

Hišni ljubljenčki so velikokrat naša najbolj pristna in iskrena družba, rejne živali nam na primer z mlekom, grizenjem grmičevja in močjo teles omogočajo lepše bivanje, divje živali ohranjajo naravno ravnovesje in na primer oprašujejo sadje in zelenjavo, da imamo kaj jesti.

Pomembno se je zavedati, da brez živali ne bi obstajali niti ljudje, ki smo bitja v drugačnem telesu in bitja, ki imamo možnost zavestnega mišljenja ter odločanja. Ker nas, v kolikor se resnično lahko okličemo za ljudi, ne ženejo samo nagoni, smo tista vrsta, ki ima še večjo odgovornost za usklajeno delovanje tudi v odnosu z živalmi.

Da imamo od živali koristi, to vemo. Če za njih poskrbimo, da tudi dobro živijo, sploh če so v naši oskrbi, pa je odgovor za vsakega posameznika. Nekateri od živali le jemljejo dokler jih ne izčrpajo, nekateri jim nevede nalagajo svoja čustvena, psihična in energetska bremena, nekateri pa vedo, da so odgovorni za zdravje in dobro počutje živali, katere skrbniki so.

Nemalo primerov je, ko hišni ljubljenčki nase poberejo zdravstvene težave svojih skrbnikov, prav tako ni malo primerov, ko se »čudežno« pri skrbniku in rejni živali porajajo podobni psihološki znaki in vedenjske težave. Te se sicer kažejo v drugačnih odtenkih in različicah, a strah je še vedno strah, stres je še vedno stres in nemir je še vedno nemir.

Pomanjkanje življenjske energije skrbnika, se bo odražalo tudi pri živalih. Izčrpanost skrbnika se bo kazala tudi v odnosu z živaljo, ki živi pod njegovo oskrbo.

Nekatere tegobe seveda živali prinesejo s seboj in jih naberejo preko izkušenj, ki niso nujno povezane s skrbnikom (kot je na primer njihova skotitev in čas zgodnjega otroštva, življenje na cesti, izkušnja v zavetišču, nesreča, neprijetne situacije z drugimi živalmi, naravne nesreče,…), a tudi v teh primerih lahko skrbnik bistveno vpliva na nadaljni potek življenja in celjenje travmatičnih izkušenj.

Zato je na vsakem skrbniku živali, pa če ima žival le nekaj gramov ali tehta celo tono, velika odgovornost, da v najboljši meri poskrbi za življenje te živali. Največkrat tako, da je sam dobro energetsko postavljen in stabilen, hkrati pa tudi tako, da živali omogoči terapijo, s katero se žival lahko odpočije, sprosti, umiri, napolni z življenjsko energijo in preseže neugodne pretekle razmere.

To omogoča obema lepši odnos in bolj usklajeno življenje.

Živali jasno govorijo, čeprav ne z besedami tako kot ljudje. Njihovo stanje se odraža v njihovi drži, vedenju in zdravju. Tudi one doživljajo stiske in si zaslužijo življenje v njihovem optimumu.

Energetska podpora za živali je lahko del njihovega zdravljenja, okrevanja, preseganja neugodnih vedenjskih oblik in umirjenega življenja. V mladosti, odrasli dobi in starosti.

Povej naprej:

Preberi še

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...